Aktuality

Je čas na změnu - It´s time for change

Vážení a milí,

po téměř 13 letech jsem se rozhodla ukončit podnikání a firma AW Partners, s.r.o. přejde do nových rukou. Prostě je čas na změnu …

Musím však otevřeně říct, že jsem si této pestré práce užila…. Byla to možnost využít své zkušenosti a aplikovat je v praxi, byla to příležitost k setkávání s řadou báječných lidí.

Chtěla bych tedy poděkovat všem, se kterými jsem měla příležitost spolupracovat. Všem klientům, se kterými jsme řešili jejich potřeby a požadavky, všem uchazečům, se kterými jsme vedli osobní nebo online pohovory a ke kterým jsem se snažila vždy chovat uctivě, korektně a s respektem, ať se jednalo o vrcholového manažera nebo řadového zaměstnance, juniora či seniora. Každý takový člověk je originál, který má svou hodnotu a zaslouží si slušné chování a jednání.

Dovolte mi, abych Vám, se kterými jsem měla příležitost jednat nebo se potkat, popřála mnoho úspěchů v kariéře i osobním životě a popřála všem hlavně zdraví v tomto podivném období Covid-19.

 

Dear all,

I would like to say goodbye! It is time to go! My activities at AW Partners, s.r.o. ends and the company passes into the hands of a new owner.

It was amazing time which I spent with very interesting people as top managers, HR Director, HR Managers, with a lot of candidates from different companies and positions. I very appreciate the opportunity and possibility to meet all these people.

I wish you all the best in your career or in your private life and stay healthy at this strange time of Covid-19.

 

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich möchte mich verabschieden. Meine Tätigkeit in der Gesellschaft AW Partners, s.r.o. ist zu Ende und offiziell hat vom den 1. März 2021 einen neuen Eigentümer. Ich bin sehr glücklich, dass ich die Möglichkeit - arbeiten mit so vielen interessanten Personen aus verschieden Firmen - gehabt habe. Ich bedanke mich sehr auch bei allen Kandidaten, die habe ich in dem Zeitraum 2008-2021 getroffen. Es war für mich eine Ehre so viele interessante Leute kennenzulernen.

Ich wünsche Ihnen alles Gute, viel Erfolg in Ihrer Karriere, in Ihrem Privatleben und auch viel Gesundheit in dieser ungewöhnlichen Zeit.

 

Vaše – Yours sincerely – Ihre

 

Bc. Eva Andrášová

jednatelka společnosti

[ Více zde ]

PF 2021

Vážené dámy a pánové,

rok 2020 se chýlí ke svému konci. Proto mi dovolte, abych Vám všem, klientům i uchazečům poděkovala za spolupráci v tomto nadmíru komplikovaném roce a vyslovila přání, aby rok nadcházející byl ve všech směrech příznivější. Ráda bych osobně poděkovala všem báječným lidem, které jsme měli příležitost potkat a poznat v uplynulém roce. Všem klientům, vedení společností, jejich HR Managerům a recruiterům, všem uchazečům i úspěšným kandidátům výběrových řízení.

Přeji všem klidné vánoční svátky a v roce 2021 přeji hlavně zdraví, neboť je tím nejdůležitějším, co se ani za peníze nedá koupit. 

Ještě jednou děkuji a přeji úspěšné vykročení do nadcházejícího roku 2021.

 

S úctou Vaše 

 

Bc. Eva Andrášová

jednatelka společnosti

 

 

[ Více zde ]

AW Partners - speciální nabídka pro klienty do konce roku 2020

Vážené dámy a pánové,

na závěr roku 2020 jsme pro Vás připravili speciální nabídku našich služeb.

Podrobnosti naleznete zde

 

Věřím, že společně zvládneme toto podivné období a společně vstoupíme 

tou správnou nohou do roku 2021.

 

Děkujeme za Vaši přízeň a jsme tu pro Vás

 

Bc. Eva Andrášová

jednatelka společnosti

[ Více zde ]

Covid - 19 - opatření

Vážení a milí,

s narůstajícími čísly počtu nakažených jsme opět přijali opatření, abychom zabránili

riziku šíření Covid-19.

 • dodržujeme hygienická opatření
 • pohovory s uchazeči vedeme opět v online režimu
 • při práci u našich klientů dodržujeme jejich interní firemní opatření
 • v budovách Areálu Slatina jsou k dispozici dezinfekční prostředky a v budovách nosíme roušky

Vím, že je to nepříjemné až otravné, ale věřím, že to jednou skončí, Covid nás opustí a 

budeme žít a pracovat normálně a v běžném režimu.

 

Přeji pevné zdraví

 

Bc. Eva Andrášová

jednatelka společnosti

 

 

 

 

[ Více zde ]

Díky Sova Studio!

Období, kdy se nám tu šíří něco, co nechceme, není jednoduché pro nikoho a ovlivnilo způsob práce mnoha firem. Přesto se snažím i na tomto období, najít něco pozitivního.

 

Mně osobně umožnilo toto období se zastavit, zamyslet se nad tím co s časem, kterého je najednou více, když nepracuji 12 hodin denně. A právě díky „covid time“ jsem získala prostor věnovat se více sobě a svým koníčkům.

 

Miluji vzdělávání, takže jsem začala hledat … a našla jsem společnost Sova Studio a její skvělou nabídku školení. Postupně jsem absolvovala řadu webinářů a online setkání se zajímavými lidmi.

Když pominulo nejhorší, začala jsem navštěvovat i prezenční kurzy. Společnost Sova Studio se totiž snaží reagovat na potřeby klientů – firem i účastníků, takže zařazuje stále nová a nová témata.

 

Ušli jsme“ spolu se společností Sova Studio pouze část tohoto podivného roku, ale za sebe mohu sdělit jen

 

Díky Sova Studio!

https://www.sovastudio.cz/

 

 

[ Více zde ]

Když dva dělají totéž, není to totéž

AW Partners, s.r.o. je na trhu 12 let, naše společnost fungovala převážně na doporučení, tedy bez velkého marketingu.

Zabezpečujeme služby recruitmentu – executive search a interim HRM a byli jsme úspěšní v řadě firem, a to v menších, středně velkých, ale i velkých nadnárodních společnostech.

Recruitment a Executive search je velmi náročná a zodpovědná práce., o Interim HRM ani nemluvě. Proto si myslím, že bez praktických zkušeností se nedá tato práce vůbec vykonávat. Dříve, než jsem začala tuto práci vykonávat, pracovala jsem v různých firmách na různých pozicích. Poznala jsem tak prostředí firem obchodních, výrobních, ale i také například IT. Měla jsem příležitost poznat systém fungování velké korporace, ale i středně velkých nebo menších společností nebo start-up. Každá společnost měla jinou firemní kulturu, formální, neformální, klanovou hierarchickou, soutěživou. Některá společnost měla stanovenu svou vizi – misi – strategie a hodnoty, některá vůbec. V každé společnosti byly různé typy organizačních struktur a širokou škálu pracovních pozic, od dělnických až po top manažerské. Byla to tvrdá škola, ale vynikající základ pro mé další aktivity a činnosti.

Když se dnes řekne personální agentura, některým se naježí všechny chlupy na těle, protože mají určitou zkušenost, většinou negativní. Proč? Protože je jich velmi mnoho, a ne každá je na profesionální úrovni, bohužel. Ale podle většiny se soudí i ty ostatní. Proto jsme u nás začali používat dovětek personálně-poradenská společnost.

Firmy mají většinou zkreslenou představu o tom, jak vlastně taková společnost funguje. Pokud se jedná o recruitment nebo executive search, mnohokrát jsem se setkala s tím, že si objednali obsazení pozice a mysleli si, že máme kandidáty „ve skříni“ a že jim hned druhý den pošleme vhodné uchazeče. Ale tak to vůbec není.

Pokud firma zadá obsazení pozice, je vždy klíčové, aby personálka znala velmi dobře charakter činnosti společnosti, její organizační uspořádání, její firemní kulturu, týmy, jaké ve firmě pracují a v neposlední řadě profil obsazované pozice, roli, charakteristiku činnosti nebo náplň práce, kompetence, pravomoci, pracovní a mzdové podmínky, organizace výběrového řízení. A čím vyšší pozice, tím detailnější informace jsou nutností. Nicméně neměl by to být tzv. „předimenzovaný profil“ od klienta, neboť později by se ukázalo, že 50 % požadovaných znalostí a dovedností kandidát nikdy dělat nebude. A tady opět nastupuje zkušenosti v jednání s klientem a případná korektura přehnaných požadavků.

Dříve, než začneme vyhledávat vhodné kandidáty tzv. „na míru“, abych nedoporučovali někoho zcela „mimo mísu“, odladíme veškeré detaily, abych výběr byl opravdu kvalitní a šetřil čas a tím i peníze majitelům společností, ředitelům nebo personálním manažerům.

Teprve po ujasnění všech potřeb klienta začneme vyhledávat toho správného člověka na to správné místo A právě v tomto bodu jsou bezpodmínečně nutné praktické zkušenosti, neboť budovat týmy a vybrat a doporučit ty správné lidi je naší vizitkou.

Oslovujeme tedy ty, kteří odpovídají požadavkům klienta a seznámíme je nejprve s nabídkou pozice. Využíváme všechny zdroje /lidské zdroje/, které máme k dispozici, tedy vlastní databázi, externí databáze životopisů, sociální sítě a inzerci. Začínám ze široka, ale díky klíčovým kritériím, která si pro hledání stanovíme, čerpaným z požadovaných znalostí a zkušeností najdeme takové uchazeče, kteří nejlépe vyhovují.

S těmi navážeme komunikaci a pokud již u nás byli na pohovoru, seznámíme je s detaily nabídky. Zásadně nepřeposíláme kandidáty bez jejich vědomí. Při seznamování s profilem pozice a podmínkami nelžeme, nepřikrášlujeme a informujeme pravdivě. Každá lež by se později vymstila a tento člověk by mohl ukončit pracovní poměr ve zkušební době.

Pokud kandidát ještě u pohovoru nebyl, pozveme jej nebo je, pokud jich bude více na výběr a vedeme s nimi strukturovaný pohovor, na který se předem připravíme.

Zde je opět nutná praktická zkušenost, je nutné vědět kdo je kdo a co na které pozici je jeho náplní práce, aby pohovor měl tu správnou úroveň. Pokud někdo u pohovoru má pouze naučené otázky, které používá a nezeptá se na podstatné informace důležité pro výkon této pozice, je to k ničemu. Proto absolventi nebo lidé bez praxe, dle mého názoru, nemohou vést pohovory s uchazeči na seniorní nebo manažerské pozice, protože nikdy ve firmě nepracovali, nemají dostatek znalostí a zkušeností pro vedení takového pohovoru a pohovor může působit velmi tristně.

V rámci pohovoru v naší společnosti realizujeme dle typu pozice ještě celou škálu testování – jazykové testy, odborné testy nebo psychodiagnostiku, která však musí mít validitu a reliabilitu. Někdy organizujeme celé assessment centre včetně případových studií.

Po pohovoru zpracujeme dokumentaci pro výběrové řízení, na které se s klientem domluvíme. Jsou firmy, kterým stačí stručný profil s klíčovými znalostmi a dovednostmi, někdy se jedná o rozsáhlejší dokumentaci doplněnou o výsledky testů, psychodiagnostiky, informace od referenčních osoba apod.

U nás máme na realizaci zakázky 7-30 dnů dle typu pozice. Díky našim praktickým zkušenostem umíme pozice řadové odborné, technické, ekonomické, obchodní nebo pak pro podpůrné činnosti jako je HR, ekonomika a účetnictví, logistika a nákup. Umíme obsazovat pozice nižšího, středního a top managementu. Zde je práce mnohem časově náročnější, nicméně na řídící pozici je nutné vybrat kvalitního odborníka a skvělého teamleadera s manažerskými dovednostmi, a to vyžaduje opět zkušenosti a praxi.

Pokud je člověk mladý, dívá se na svět zcela jinýma očima, vidí svět černo-bíle, pokud má však životní a pracovní zkušenosti, vnímá i odstíny šedé a dokáže lépe posoudit osobnost člověka. Nicméně nemáme křišťálovou kouli, abychom poznali člověka po prvním setkání, můžeme na nás působit sympatickým dojmem, ale ukáže se, že ve vedení týmu nebo v kritických situacích selhává. Tady je dobré mít informace nejen subjektivní, ale z více zdrojů a posoudit jeho důvody ukončování pracovního poměru za celé období jeho profesní kariéry.

Teprve pokud jsme si jistí, že máme „ty správné lidi na to správné místo“, vybereme pro klienta ty, kteří splňují jeho požadavky a očekávání a odešleme kompletní dokumentaci kandidátů. Klient tedy neztrácí čas vlastním hledáním, čtením stovek životopisů a organizací velkého množství pohovorů. Dostane od nás uchazeče, kteří vyhovují a může se v ušetřeném čase věnovat jiným firemním a provozním záležitostem. Nám pak pouze stačí sdělit časový plán výběrových řízení a my zařídíme vše s kandidáty zařídíme.

Po prvním kole výběrového řízení může být znám vybraný kandidát, pokud si není klient jistý nebo pokud je nutné představit kandidáta vyšší manažerské úrovni, zajistíme o organizaci druhého nebo třetího kola výběrového řízení dle pokynů klienta.

Všechny, které jsme klientovi doporučili tak provedeme celým výběrovým řízením. Komunikujeme, informujeme, vyrozumíme a poděkujeme méně úspěšným a pogratulujeme vítězi. Teprve poté klient plně přebírá komunikaci o nástupních formalitách.

 

Tak takhle to je, toto je naše práce a kvalita odvedené práce je naší vizitkou. Proto mne velmi mrzí, že se házejí do stejného pytle všechny firmy, kteří se touto prací zabývají. Je pravdou, že některé to „sekají jako Baťa cvičky“ a přeposílají dokumentaci bez vědomí uchazečů, GDPR sem, GDPR tam. Nikdy bych si nedovolila za fakturované nemalé peníze takovou práci.

Dnešní můj článek je na téma „Když dva dělají totéž, není to vždy totéž“ a stojím si za svým názorem, že není tuto práci možné dělat bez předchozích zkušeností.

Příště si povíme něco o Interim HRM, který je ještě náročnější na odbornost a praktické zkušenosti.

Ale to až příště …..

 

[ Více zde ]

Respekt a slušnost nejsou jen prázdná slova

Máme poslední srpnový den a poslední den letních prázdnin a na dveře ťuká září a všichni opět pojedeme "na plné obrátky". V tom každodenním shonu bychom však neměli zapomínat na podstatné hodnoty pro naše životy.

Zdroj: www.pinterest.com

[ Více zde ]

Má práce je mé hobby

Recruitment nebo headhunting bude aktuální v každé době. Hledat ty správné lidi na to správné místo, dle mého názoru, vyžaduje odborné znalosti a praktické zkušenosti. Alespoň mně se to potvrdilo mnohokrát díky zpětné vazbě od klientů i kandidátů u osobních pohovorů.

Když jsem začínala s personalistikou a prvními nábory v 90. letech minulého století, byla jsem „elév“, nabírala jsem zaměstnance do vlastní malé firmy a učila jsem se za pochodu. Mnohdy to bylo metodou pokusu – omylu. Proto jsem se snažila po ekonomickém vzdělání pokračovat ve vzdělávání v oblasti personalistiky, mezd a řízení lidských zdrojů. Teoretický základ je prostě nutný.

Teorie je první krok, ale co pro mě bylo největší školou byla nakonec praxe, praxe ve firmách, kde jsem začala pracovat v dalších etapách mého života. Dalším stupněm mého vzdělávání byla tehdy pro mě holandská personální agentura, kde jsem se naučila obchod, jednání s klienty, vyjednávání smluvních podmínek a samozřejmě recruitment a temporary help. Každodenní tvrdá práce se stovkami lidí, které jsme hledali, oslovovali a nabízeli práci na hlavní pracovní poměr nebo tzv. „brigády“.

Co bylo pro mě přínosem?

Poznala jsem prostředí nejrůznějších firem, zejména výrobních, obchodních, zaměřených na služby, tuzemských i zahraničních. Zajímala jsem se detailně o konkrétní odvětví, činnosti, technologie, způsoby obchodování, v konkrétních firmách pak o jejich firemní kulturu, organizační struktury, náplně práce, kompetence ve smyslu způsobilosti k výkonu určité pracovní činnosti. Poznala jsem spoustu zajímavých lidí, profesionálů, ať již na straně klientů nebo u osobních pohovorů. Po 5 letech jsem dostala nabídku pracovat na pozici HR Managera v holandském start-upu a využila jsem této příležitosti k dalšímu rozvoji. Tady se odehrávala ta pravá personalistika a řízení lidských zdrojů, ten reálný život ve firmě, zodpovědnost za správné nastavení všech procesů, správnost vedení dokumentací, a to tak, aby firma nebyla vystavena riziku postihů při kontrolách.

Po následování partnera do Brna jsem začínala svou kariéru nanovo. Neznámé prostředí, neznámé firmy, neznámí lidé.

Podařilo se mi pokračovat na pozicích HRM až do roku 2008, tedy 13 let praxe, a to ve středně velkých firmách i v korporátu. Vážím si každé zkušenosti – pozitivní nebo negativní, kterou jsem získala. Když přišla první krize, rozhodla jsem se znovu začít podnikat. Dospěla jsem totiž k závěru, že svoboda a nezávislost jsou pro můj život velmi důležité.

Od roku 2008 podnikám a jsem velmi ráda, že jsem to udělala, i když to není procházka růžovým sadem a musíte se velmi otáčet, abyste uživili sebe i zaměstnance, aby byly zakázky a nepoložili Vás neplatiči. Naštěstí jsme si získali klientelu a zabezpečovali jsme personální servis, externě mzdy, interim HRM a recruitment, executive search nebo headhunting. Je tomu již 12 let a doufám, že nám to navzdory okolnostem na trhu práce naše podnikání ještě nějakou chvíli vydrží.

Co je však důležité pro udržení se na trhu práce? Stále se učit, rozvíjet, poznávat nové věci. Neustrnout v kolečku stereotypu a hledat nové metody, postupy, ale i technologie a držet „krok s dobou“. A také stále se učit od lepších, zachovat si pokoru a být partnerem pro klienty i kandidáty.

 

 

Zpracovala: Bc. Eva Andrášová, jednatel, AW Partners, s.r.o.

 

 

[ Více zde ]

Nejvíce potěší spolupráce se skvělými lidmi a jejich ocenění

S firmou AW Partners, s.r.o. spolupracuje naše společnost v oblasti HR již od roku 2012.

Spolupráce je to skvělá. Zástupci AW Partners, s.r.o. pracují profesionálně a dá se na ně vždy spolehnout.

 

S pozdravem

 

Ing. ivona Hueblová

Managing Director 

Moravia Consulting, s.r.o.

[ Více zde ]

Setkáváme se se skvělými lidmi

Dobrý den paní Andrášová,

 

Spolupráce s personální agenturou AW Partners, s.r.o, především s paní. Bc. Evou Andrášovou předčila naše očekávání zejména co se týče, profesionality, zájmu o klienta, flexibility a odpovědnosti. V dnešní době je velmi milé, bohužel již také neobvyklé, potkat protistranu s opravdovým zájmem o obchodního partnera, o klienta, jeho potřeby, možnosti a schopnosti. Jsme si vědomi, že za nám představenými kandidáty, kteří vždy odpovídali našim potřebám, stojí nezměrné množství času a poctivé práce. Vážíme si spolupráce s paní Andrášovou a věříme, že díky její zkušenosti a poctivému přístupu k práci získáme i v budoucnu další úspěšné zaměstnance.

 

S pozdravem,

 

 

Mgr. Andrea Křivánková, Ph.D.

Vedoucí provozně-správního úseku

GEEN Holding a.s.

 

[ Více zde ]

Poděkování od klienta vždy nesmírně potěší

Vážená paní Andrášová !

Dovolte mi tímto Vám poděkovat za dlouholetou, velmi spokojenou spolupráci s Vámi. Nyní, kdy odcházím z pracovního poměru u společnosti  GALIKA AG, Praha (po 23 letech),  ráda bych předala naší  spokojenost  s Vaším profesionálním přístupem a vždy seriózním jednáním Vašim novým klientům.

Srdečně Vás zdravím, Helga Neubertová  

S personální agenturou AW Partners  spolupracuji již dlouhá léta v oblasti vyhledávání zaměstnanců hlavně na pozice „Servisní technik“  a „Obchodní zástupce“ pro CNC obráběcí stroje. Chci tímto ocenit přístup paní Evy Andrášové, jednatelce společnosti, který je ojedinělý. Je naprosto spolehlivá, profesionální, seriózní, disponuje, nadstandardními praktickými zkušenostmi.Je milá a vstřícná. Za ta léta jsme si k sobě vytvořily velmi hezký přátelský vztah.Tuto personální agenturu mohu  vřele  doporučit pro její  opravdu profesionální a seriózní přístup v orientaci na klienta.

 

Za GALIKA AG, Praha

Helga Neubertová, vedoucí organizační složky

 

[ Více zde ]

Aktuální nabídka služeb

 • Recruitment a Executive Search
 • Personalistika a mzdy
 • Procesy řízení lidských zdrojů
 • Interim personální management
 • Rozvoj a vzdělávání
 • Externí služby
[ Více zde ]

Semináře, kurzy a školení na objednávku

 • Praktická personalistika
 • Procesy řízení lidských zdrojů v praxi
 • HR procesy a jejich implementace I
 • HR procesy a jejich implementace II
 • HR procesy a jejich implementace III
 • HR procesy a jejich implementace IV

Bližší informace o vzdělávacích akcích včetně cen - viz Katalog_2020 
Objednávky zde

[ Více zde ]

Naše služby výhodně formou interim personálního managementu

CO nabízíme?
Dočasné přidělení personálního manažera nebo specialisty našemu klientovi

KDO službu zabezpečuje ?
Nás odborný specialista nebo manažer se zaručenou zkušeností a kvalifikací

KOMU je služba určena ?
Klientům, kteří potřebují kvalifikovaného personalistu pro zabezpečování podpůrných činností,
nebo manažera řízení lidských zdrojů pro řízení a realizaci projektu v oblasti personální práce - implementace procesů, realizace personální auditů, analýza stávajícího stavu personálních činností.

JAK je služba zabezpečována ?
Formou "pronájmu - přidělení" našeho specialisty nebo manažera ke klientovi na základě smlouvy.
Služba je fakturována měsíčně.

KDY je služba realizována ?
V souladu s uzavřenou smlouvou, v termínech sjednaných mezi klientem a dodavatelem - společností AW Partners, s.r.o.

PROČ je služba výhodná ?
Přináší rychlou a cílenou pomoc tam, kde ve firmě pozice personalista není obsazena nebo je vykonávána kumulovaně s jinou pozicí /administrativní asistent/personální asistent/. Přináší odbornou podporu tam, kde je třeba realizovat náročný projekt a někdy i ve velmi krátkém čase.
Je úsporou času pro majitele nebo řídící pracovníky menších firem, kteří se mohou věnovat svým hlavním činnostem. Čas ušetří i personalistům nebo personálním manažerům, kteří mohou zabezpečovat své činnosti a za odborné podpory interim manažera a ještě implementovat nové procesy nebo realizovat náročný projekt.
Nespornou výhodou je úspora nákladů - služba je dočasná, nákladové zatížení je dočasné - odchodem interim manažera a nebo specialisty končí.

Bližší informace k formám poskytovaných služeb naleznete zde.

[ Více zde ]

 

Zpět na úvodní stránku

AW Partners, s.r.o.
Areál Slatina
Tuřanka 115,
budova B, 2. patro
627 00 Brno - Slatina
Tel. +420 511 115 351
E-mail: awpartners@awpartners.cz

Komerční centrum IBC
Příkop 843/4
602 00 Brno - střed
pouze po předchozí domluvě

Práce v ČR: jooble